Wkrótce ruszy budowa strzelnicy [ZDJĘCIA]

Strzelnica z torem o długości 25 metrów powstanie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W poniedziałek miasto podpisało umowę z wykonawcą, który wybuduje nowy obiekt w sąsiedztwie dotychczasowej strzelnicy sportowej przy hali Milenium.

Prezes Klubu Strzeleckiego Kołobrzeg Jacek Niewęgłowski mówi, że inwestycja zupełnie odmieni warunki, w jakich funkcjonowali obecnie miejscowi strzelcy. – Cały obiekt będzie długości 33 metrów. Oprócz tej 25-metrowej osi na której będzie sześć stanowisk, będziemy mieli jeszcze magazyn broni, pomieszczenie socjalne z toaletą, małą widownię i szatnię dla zawodników. Warunki poprawią się nam kolosalnie – mówi Niewęgłowski.

Strzelcy korzystali z małej strzelnicy przy Milenium z torem 10-metrowym i skromnym zapleczem. Nowa inwestycja pozwoli na organizowanie zawodów w dodatkowych konkurencjach i poprawi możliwości szkoleniowe. Strzelnica zostanie oddana do użytku w styczniu przyszłego roku. Jej koszt to 4,5 mln zł. 2,5 miliona złotych pochodzi z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

 

 

 

Komentarze