Wkrótce wielkie otwarcie Fabryki Wody w Szczecinie

Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo- edukacyjnego w Polsce, weszła w ostatnią fazę. Generalny wykonawca, ALSTAL Grupa Budowlana, rozpoczął ostatni i najważniejszy etap inwestycji – rozruch technologiczny połączony z odbiorami prac.

Fabryka Wody budowana jest w miejscu historycznego kąpieliska Gontynka – to inwestycja, która wkrótce stanie się jedną z największych atrakcji Szczecina i regionu zachodniopomorskiego. Wielofunkcyjny obiekt zaprojektowano nie tylko jako kompleks basenowy, ale także ośrodek sportowy, rekreacyjno-rozrywkowy oraz edukacyjny. Trwający miesiąca rozruch technologiczny oznacza, że z każdym dniem zbliżamy się do momentu,
w którym mieszkańcy Szczecina i pozostali odwiedzający będą mogli skorzystać
z przygotowanych dla nich atrakcji.

Obecnie w ramach rozruchu technologicznego trwają testy szczelności niecek basenowych. Infrastruktura Fabryki Wody składać się będzie z basenów sportowych, brodzików, wodnych placów zabaw oraz nowoczesnych, niezwykle efektownych akwenów typu infinity. Aquapark to aż 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2000 m2
i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, w tym 77-metrowa zjeżdżalnia pontonowa, czy umożliwiająca szybką jazdę i współzawodnictwo zjeżdżalnia racer.

Na tym etapie sprawdzana jest również poprawność działania wszystkich systemów, urządzeń oraz instalacji. Testy przejdzie również Centrum Edukacyjne Fabryki Wody – ważne jest, aby każdy element wystaw został dokładnie sprawdzony.

Fabryka Wody to również największa w Polsce strefa SPA. Na trzech kondygnacjach
do dyspozycji odwiedzających będzie 16 łaźni tematycznych, m.in.: pustynna, zamkowa, słowiańska, marynistyczna czy wulkaniczna. W strefie saunarium znajdzie się również tężnia solankowa, grota lodowa oraz baseny chłodzące, z wyjątkową atrakcją w postaci łaźni piwnej. Saunarium to także gabinety wellness oraz dedykowane dzieciom pomieszczenia saunowe,
w których najmłodsi od podstaw będą mogli poznawać kulturę saunowania.

Obok basenów, saunarium i amfiteatru, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko,
w drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne, w całości poświęcone tematyce wody. Przestrzenie edukatorium wypełniają wystawy podzielone na sześć bloków tematycznych. Znajdują się tam również laboratoria, w których prowadzone będą zajęcia będące uzupełnieniem ścieżki dydaktycznej realizowanej w szkole. Z kolei centralna przestrzeń edukatorium tzw. „wir wiedzy” będzie miejscem, gdzie odbywać się niezwykłe pokazy i wydarzenia, w których główną rolę odgrywać będzie nauka. Różnorodną ofertę obiektu uzupełni kręgielnia, strefa ze stołami bilardowymi, ścianka wspinaczkowa oraz strefa fitness.

Rozruch technologiczny Fabryki Wody to ostatni etap olbrzymiej inwestycji, rozpoczętej w 2019 roku. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu obejmuje nieco ponad 17 000 m2 z terenem zewnętrznym o powierzchni 5 ha.

Komentarze