Włoski sukces kołobrzeżanki

Kolejny sukces kołobrzeżanki Weroniki Włodarczyk, studentki Wydziału Wokalnego szczecińskiej Akademii Sztuki we Włoszech.
 
Od 8 do 12 maja w średniowiecznej włoskiej Tropei, zwanej perłą Morza Tyrreńskiego, w Palazzo Santa Chiara odbywał się międzynarodowy konkurs XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao“.  Na udział w kategorii „śpiew solowy” zdecydowała się mezzosopranistka z Zieleniewa-Kołobrzeg Weronika Włodarczyk, studentka magisterium na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Weronika Włodarczyk konkurowała z kandydatkami z Białorusi, Chin, USA, Włoch i Rosji. Swoimi interpretacjami wyśpiewała sobie 1 miejsce uzyskując 96 na 100 możliwych punktów, co stanowiło najwyższy wynik w kategorii wokalnej. Weronika została wybrana do prezentacji jednego utworu w koncercie laureatów 12 maja w sali koncertowej w Pałacu św. Klary (Palazzo Santa Chiara) w Tropei. Przy fortepianie akompaniował znakomity czeski pianista Maxim Averkiev.
Do udziału w pracach jury XV Concorso Musicale Città di Filadelfia Premio Speciale „Paolo Serrao” została zaproszona dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS, która jako jedyny członek jury otrzymała specjalne podziękowanie od dyrektora artystycznego konkursu Tommaso Conidi i przewodniczącego Associazione melody (organizatora konkursu) Francesco Conidi w postaci pamiątkowej tabliczki. Jurorzy nie oceniali swoich podopiecznych.
Fot. Barbara Włodarczyk

Komentarze