Wojciech Szot odwiedzi nasze miasto

Jeden z najbardziej cenionych i popularnych recenzentów oraz krytyków literackich WOJCIECH SZOT odwiedzi Kołobrzeg.

27.10.2023 (piątek), g. 17.00, Biblioteka Ogrody  ul. Żółkiewskiego 6

WOJCIECH SZOT – dziennikarz działu kultura „Gazety Wyborczej”, z wykształcenia kulturoznawca. Prowadzi blog „Zdaniem Szota”, na którym pisze głównie o prozie i reportażu. Jego rozmowy z pisarzami znaleźć można w podcaście pod tą samą nazwą. Bardzo popularne są również jego profile w mediach społecznościowych „Zdaniem Szota” i „Szot – bez fikcji”. Chętnie prowadzi debaty na tematy literackie – zajmuje się wszystkimi gatunkami, nie zapomina o poezji i komiksie. Współpracował m.in. z Festiwalem Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie czy Festiwalem Miłosza w Krakowie. Jest też autorem książki „Panna doktór Sadowska” wydanej przez Dowody (na istnienie).

O sobie mówi:

Piszę o książkach, które czytam. Wydawałoby się  to stwierdzeniem oczywistym, ale w dobie selfie z książką, serduszkiem i kawą – nie jest. Staram się analizować to, co czytam. Wymagam od siebie myślenia własnego.

Od obszerniejszych analiz po krótkie refleksje. Piszę o swoim doświadczeniu lektury, procesie czytelniczym i spotkaniu czytelnika i czytelniczki z literaturą. Rozmawiam z pisarkami i pisarzami, trochę się nagrywam i naigrywam.

Spotkanie poprowadzi Liliana Łosiak.

Wstęp wolny.

Komentarze