Wojsko wizytowało ogrody działkowe

Tymczasowa przeprawa przez Kanał Drzewny będzie rozwiązaniem problemu setek działkowców.

Chodzi o brak możliwości przejazdu przez most przy ROD im. Emilii Gierczak. Z uwagi na fatalny stan konstrukcji, urzędnicy zdecydowali, że mostem mogą poruszać się jedynie piesi i rowerzyści. Do czasu budowy nowego mostu miasto potrzebuje zapewnić dostęp do ogrodów około 500 działkowcom. O pomoc urzędnicy wystąpili do wojska, a apel w tej sprawie do Ministra Obrony Narodowej wystosował też poseł Czesław Hoc.

Dziś na miejscu pojawili się wojskowi saperzy, którzy ocenili, jakie rozwiązanie zostanie zastosowane, by zapewnić przeprawę. Najważniejsze, że cała operacja zyskała zielone światło, a tymczasowy most pojawi się wiosną. – Po spełnieniu wszelkich formalności przez miasto, co może potrwać do dwóch miesięcy, możemy przystąpić do pracy – zapewniła major Justyna Morawska z II pułku inżynieryjnego z Inowrocławia.

Tymczasowa przeprawa będzie mogła funkcjonować przez pół roku, czyli w okresie największego ruchu na działkach. Przed zimą zniknie i wówczas działkowcy będą musieli oczekiwać już budowy stałego mostu, który stanie w miejscu obecnej leciwej konstrukcji. Te prace powinny rozpocząć się za rok.

Komentarze