Gazeta Kołobrzeska

Wręczenie Nagród dla Zdolnych Uczniów Szkół Średnich powiatu kołobrzeskiego 2022

Kołobrzeska Izba Gospodarcza, jak co roku przyznała nagrody dla  najzdolniejszych uczniów szkół średnich powiatu kołobrzeskiego za rok szkolny 2021/2022.

Nagroda KIG stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w nauce z przedmiotów ścisłych, jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, czy astronomia. Uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny, jednocześnie wykazujących się  wrażliwością i aktywnością społeczną. Tegoroczni laureaci brali udział w konkursach, olimpiadach, wyróżniali się kreatywnością, dodatkowo odnosili sukcesy sportowe oraz angażowali się w życie swojej społeczności. Dorastanie w czasach pandemii Covid -19 i sytuacja geopolityczna nie hamuje młodych ludzi.

W tym roku wpłynęło łącznie 12 podań, z których wybrano trzy osoby przyznając im nagrody pieniężne:

I nagrodę i czek na kwotę 1 500 zł otrzymała Oliwia Cichaczewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, za  wybitne osiągnięcia w nauce, udział w Olimpiadach: Wiedzy o Mózgu (II etap), Ekologicznej oraz PCK o Zdrowym Stylu Życia (III miejsce), Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS (II miejsce)  oraz sukcesy sportowe, a nadto za rozwijanie swoich pasji i zaangażowanie w życie społeczne. Wolontariat na rzecz DKMS oraz WOŚP oraz inne akcje pomocowe.

II nagrodę i czek na kwotę 1.500 zł otrzymał Piotr Kozłowski, uczeń  I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, który zajął 14 miejsce w finale LXV Olimpiady Astronomicznej, wybitnie uzdolniony w kierunku fizyki, udział w powiatowych zawodach pływackich (II miejsce), a nadto za rozwijanie swoich pasji oraz aktywny udział w życiu społeczności szkolnej.

III nagroda i czek na kwotę 500 zł trafiła do Besny Iwony Mohamad, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu za wybitne osiągnięcia w nauce, wolontariat na rzecz: DKMS, Szpitala Klinicznego Szczecin oddziału dziecięcego hematologii i onkologii, pomoc słabszym uczniom, aktywna praca w samorządzie uczniowskim, jak i osiągnięcia sportowe w biegach (między innymi, brązowy medal w biegu na 100 m w Ogólnopolskiej Licealiadzie)

Wręczenie nagród  odbyło się 1 września o godz. 8:00  w I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, podczas akademii rozpoczęcia roku szkolnego.

Komentarze