Wrotkowe ABC: jak zacząć jeździć na wrotkach i jakie korzyści to ze sobą niesie?

Czy nauka jazdy na wrotkach jest trudna? Jakie niesie ze sobą korzyści? O tym i o innych ciekawych tematach rozmawialiśmy z Iwoną Wojtal z kołobrzeskiego Wrotkowiska.  

Gazeta Kołobrzeska: Czy nauka jazdy na wrotkach jest trudna?

Nauka jazdy na wrotkach jest zależna od tego jakie podejście ma dziecko czy dorosły. Zdarza się, że dziecko założy wrotki na nogi i po prostu jedzie. Innym potrzeba trochę więcej czasu na to. Ważne jest nastawienie i podejście. Pierwsze lekcje, według mnie, powinny zajmować ok. 30 minut. Wrotki są sprzętem męczącym, trzeba dużo rzeczy zapamiętać odnośnie techniki jazdy. Ale myślę, że takie dwie, trzy lekcje i każdy powinien podstawy opanować. Musimy pamiętać również, że upadanie jest integralną częścią jazdy na wrotkach. Upadają wszyscy, i początkujący, i zaawansowani. Dlatego jedną z najważniejszych podstaw jazdy na wrotkach jest nauka upadania, aby zminimalizować ryzyko. Ale od tego jestem ja. Każdy chętny, kto postanowi przyjść na nasze wrotkowisko otrzyma ode mnie lekcje, wskazówki i na pewno wspólnie opanujemy tę sztukę.

A czy statystycznie do kołobrzeskiego Wrotkowiska przychodzą częściej osoby, które potrafią już jeździć czy osoby, które nie miały zupełnie styczności z wrotkami?

Zdecydowanie już teraz osoby, które potrafią jeździć i naprawdę sobie świetnie radzą. Działamy już od ponad siedmiu lat i przez ten czas nauczyliśmy już wielu mieszkańców Kołobrzegu i okolic jazdy na wrotkach.

A czy może pani polecić jazdę na wrotkach osobom, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów?

Oczywiście. Jazda na wrotkach, wbrew pozorom, nie ogranicza się tylko do pracy nóg – to czyste cardio, bardzo intensywne ćwiczenie ogólnorozwojowe, angażujące ogromną ilość mięśni. Wrotki wymagają od całego ciała skupienia – wszystkie mięśnie pracują. Więc jest to bardzo dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i to w bardzo przyjemny sposób. Na naszym wrotkowisku jest świetna atmosfera – fajna muzyka, fajny klimat lat 80-tych. Naprawdę polecam.

Zatem w kilku słowach – dlaczego warto odwiedzić Wrotkowisko Kołobrzeg?

Bo jest to świetne miejsce dla całej rodziny do wspólnego spędzania czasu. Mogą jeździć dzieci, mogą jeździć z nimi rodzice. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi mogą spędzić również czas na klockowisku, które jest integralną częścią Wrotkowiska Kołobrzeg. Maluszki bawić się będą świetnie w basenie z kulkami, na małpim gaju czy na zjeżdżalni z pontonami. Mogą wziąć udział w meczu hokeja na wrotkach. Rodzice mogę również przyjemnie spędzić czas w naszej kawiarence, oglądając na monitorze wyczyny swoich pociech na wrotkach. Serdecznie zatem zapraszam, znajdujemy się przy ul. VI Dywizji Piechoty 27 w Kołobrzegu.

Dziękuję za rozmowę.

 

 

Materiał sponsorowany

Komentarze