Wybierasz się na zlot? Sprawdź, jak dojedziesz do Podczela [MAPA, AUTOBUSY]

Już w czwartek 4 lipca w Nadmorskim Parku Kultury rozpoczyna się Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów.
Wydarzenie odwiedzą tysiące osób, w tym pasjonaci militariów i całe rodziny. Aby usprawnić dotarcie na teren lotniska w Podczelu organizator zastosował dokładnie taką samą organizację ruchu, jak w przypadku dużych festiwali muzycznych organizowanych co roku w tym miejscu. Dojazd samochodem nie będzie możliwy przez teren osiedla. Kierowcy powinni z drogi krajowej nr 11 skręcać w drogę prowadzącą w kierunku pasa lotniska. Szczegóły na mapie zamieszczonej poniżej.

Alternatywę dla dojazdu samochodem stworzyła Komunikacja Miejska, która poza regularnymi autobusami jeżdżącymi do Podczela dołoży dodatkowe połączenia. Od czwartku do niedzieli poza regularnymi, rozkładowymi autobusami linii nr 5, uruchomione zostaną kolejne połączenia na trasie dworzec – Podczele. Trzy autobusy będą kursować w godzinach 10-15, sześć  w godzinach 15-18 i  trzy autobusy w godzinach 18-21,
Dodatkowe autobusy będą opatrzone nazwą „linia nr 5 – zlot”. Zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach po trasie, aż do przystanku bezpośrednio przy wejściu na teren zlotu. W drodze powrotnej do dworca autobusy zatrzymają się na przystanku przy ul. Lwowskiej i Nowogrodzkiej, gdzie będzie wsiąść w kierunku do miasta – docelowo do przystanku Jagiellońska-dworzec.

Powrót nocny (czwartek, piątek, sobota) zaplanowano od godziny 0:00, po zakończeniu koncertów, na przystanku tuż obok wyjścia ze zlotu, gdzie oczekiwać będą autobusy, które każdorazowo po zapełnieniu, będą odjeżdżać do miasta aż do przystanku Jagiellońska – dworzec. Bilety na przejazdy autobusem w ciągu dnia jak i w nocy można nabyć kartą w kasownikach wewnątrz pojazdu oraz w punkcie sprzedaży znajdującego się przy przystanku obok terenu zlotu.

Komentarze