Wybuch zniszczył mieszkanie 84-latki – nadal potrzebna jest pomoc

Wracamy do tematu efektów, jakie pozostawił wrześniowy wybuch gazu przy ulicy Dworcowej. Skutków tych dramatycznych wydarzeń do dziś nie udało się w pełni usunąć.

Poza mieszkaniem, w którym doszło do eksplozji, uszkodzone zostały także sąsiednie lokale. Tuż obok mieszkała 84-letnia kobieta, która w momencie wybuchu przebywała w mieszkaniu i tylko cudem uniknęła śmierci. Była bowiem w sypialni, gdy siła eksplozji po prostu zniszczyła ścianę w drugim pokoju i sprawiła, że mieszkanie zostało niemal całkowicie zrujnowane. Niestety, starsza kobieta nie posiadała opłaconego ubezpieczenia. Z pomocą rodziny stara się posprzątać i wyremontować mieszkanie, by móc do niego wrócić.

– Zdjęcia załączone do opisu pokazują jak wyglądało moje mieszkanie po wybuchu. Zniszczony został duży pokój bo w wyniku eksplozji ściana działowa zawaliła się do wewnątrz. Pozostałe pomieszczenia tj. sypialnia, kuchnia i łazienka zostały zniszczone przez ogień i dym. Niestety na dodatek okazało się, że nie miałam w tym momencie opłaconego ubezpieczenia mieszkania. Do tej pory z pomocą rodziny udało się usunąć zniszczone rzeczy i uprzątnąć mieszkanie. Obecnie mieszkam w mieszkaniu przyjaciółki dzięki jej ogromnej uprzejmości. Chciałabym wrócić do siebie, ale gdy widzę skutki wybuchu, nie mogę opanować emocji – trauma dalej mi towarzyszy. Póki co, ze względu na ograniczone możliwości finansowe, własnymi siłami czyścimy pozostałości sadzy i przygotowujemy się do remontu. Jeśli możesz pomóc, to będę bardzo wdzięczna za każdy datek – umożliwi to przyspieszenie prac, tak abym mogła wrócić do swojego domu – czytamy w opisie zbiórki.

O pomoc w zebraniu pieniędzy apeluje rodzina 84-latki, która robi wszystko, by mogła ona powrócić do swojego mieszkania. Liczy się każda wpłata.

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/drdn8a?fbclid=IwAR1kmTIV7VixkBG24J3H5WWD4aIrhYQkZasAcyZhnUXP3HcmE28NKq1d1z0

 

 

 

Komentarze