Wygrali z Bayerem i Schalke 04, zremisowali z Borussią

6 miejsce na 32 grające zespoły – to wynik naszych ośmioletnich zawodników z MKP Kotwica Kołobrzeg w Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej U9 Herbst Cup, który rozgrywany był w ostatni weekend w Leverkusen.
Podopieczni Macieja Wachowskiego i Macieja Remplewicza byli jedynym zespołem z Polski, który wziął udział w zawodach. Młodzi piłkarze rozegrali 10 meczów z rówieśnikami z Niemiec i Belgii, wygrywając 5 spotkań, 3 remisując i 2 nieznacznie przegrywając. Nasz zespół pokonał m. in. 3:2 Bayer Leverkusen czy 3:1 Schalke 04 Gelsenkirchen. Zremisowali także 3:3 z Borussią Dortmund.
W ćwierćfinale młodzi piłkarze spotkali się ze zwycięzcą równie prestiżowego turnieju Hyundai Cup, który był rozgrywany przed dwoma tygodniami we Frankfurcie, niestety przegrywając w rzutach karnych. W meczu o 5 miejsce kołobrzeżanie zmierzyli się z drugim klubem belgijskim. MKP Kotwica Kołobrzeg – Sint Truiden 3:4, któremu ulegli, ostatecznie zajmując 6 miejsce.vZawodnicy i trenerzy wrócili dumni, szczęśliwi, ale z lekkim niedosytem, z ogromem doświadczeń i pochwał od wielu najlepszych niemieckich akademii piłkarskich, które zwróciły również uwagę na kilku kołobrzeskich zawodników.
Skład MKP Kotwica: Mikołaj Bereżański, Sebastian Figurski, Aleksander Gawęda, Antoni Kmieć, Mariusz Ochnio, Kacper Piotrowski, Antoni Przyjemski, Bruno Remplewicz, Juliusz Smagieł, Maksymilian Wachowski, Mikołaj Wieczorek (wypożyczony z Bałtyku Koszalin), Filip Zahorski.
Trener Maciej Wachowski, asystent Maciej Remplewicz.

Komentarze