Wyjął nóż – ukradł samochód i uciekł

18 lat więzienia grozi mężczyźnie, który z użyciem noża ukradł samochód. Jego ucieczka nie trwała jednak długo.
Do zdarzenia doszło w Gościnie, gdzie kierujący mercedesem mężczyzna zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. W tym momencie na miejsce pasażera wsiadł idący ulicą 37-letni mężczyzna. Zachowywał się agresywnie i wymachując nożem kazał kierowcy wysiąść. Wystraszony kierujący opuścił  pojazd. Zdążył jeszcze zobaczyć, jak agresor się przesiada i odjeżdża. O zdarzeniu niezwłocznie poinformował policję. Za 37-latkiem podjęto pościg, ale już w chwilę po rozboju do dyżurnego kołobrzeskiej jednostki dotarła wiadomość od policjantów z powiatu świdwińskiego, że za miejscowością Sławoborze rozbił się skradziony mercedes, a kierujący został zatrzymany.
Okazało się, że do zatrzymania 37-latka przyczynili się inni kierujący. Zauważyli pojazd, który porusza się bardzo niebezpiecznie i postanowili go zatrzymać. Udało im się wyhamować kierującego mercedesem i porozmawiać z nim, ale ten nie miał zamiaru wychodzić z samochodu i ponownie ruszył. Zaniepokojeni jego zachowaniem świadkowie ruszyli za nim. Mężczyzna nie zapanował jednak nad pojazdem i swoją podróż zakończył w rowie. Dzięki obywatelskiej postawie świadków zdarzenia mężczyzna nie zdołał uciec do czasu przyjazdu patrolu policji ze Świdwina.
37-letniemu mężczyźnie postawiono już zarzut rozboju. Została mu także pobrana krew do dalszych badań zarówno na zawartość alkoholu w organizmie jak i innych substancji. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i dopuścił się kolejnego w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 18 lat pozbawienia wolności.

Komentarze