Wykorzystaj cenne lecznicze właściwości kołobrzeskiej solanki

Historia Kołobrzegu jest nierozerwalnie związana z solanką, dzięki której miasto przez wieki rozwijało się i bogaciło. Nic więc dziwnego, że nazywana jest białym złotem. „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. oferuje szeroką gamę zabiegów opartych o solankę z kołobrzeskich źródeł. Jej lecznicze właściwości wykorzystywane są do leczenia chorób układu oddechowego, krążeniowego oraz przemiany materii.

Solanka, która jest wydobywana z własnych zasobów, jest niewątpliwym lokalnym skarbem natury. „Uzdrowisko Kołobrzeg” opiera na niej szeroką gamę zabiegów. Kąpiele w solance nawilżają oraz ujędrniają skórę. Działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Pozwalają pozbyć się toksyn, bólów w stawach i mięśniach, niwelują reumatyzm, przyspieszają rehabilitację po urazach czy złamaniach. Solankowa kąpiel ułatwia odchudzanie i regenerację organizmu.

Inhalacje solankowe stosowane są w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz problemów z górnym układem dróg oddechowych. W warunkach domowych polecane jest stosowanie solanki do kąpieli, inhalacji oraz w nawilżaczach powietrza w pomieszczeniach.

 

KĄPIEL W WARUNKACH DOMOWYCH – zawartość opakowania wlać do wanny i dodać wodę o temperaturze około 40. Czas kąpieli – 20 minut

 

INHALACJE – rozcieńczyć solankę w roztworze przegotowanej chłodnej wody w proporcji 1:4, a następnie za pomocą nebulizatora wdychać opary z roztworu.

 

NAWILŻANIE POMIESZCZEŃ – rozcieńczyć solankę w roztworze przegotowanej chłodnej wody w proporcji 1:10, a następnie wlać roztwór do urządzenia nawilżających lub do pojemników

 

Zapraszamy również do skorzystania z basenów solankowych w Sanatoriach „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. Kąpiel w basenie z solanką to nie tylko przyjemny zabieg spa, ale również doskonała rehabilitacja. Właściwości kąpieli solankowych niosą najwięcej korzyści osobom cierpiącym z powodu otyłości, nerwicy oraz schorzeń układu sercowo-naczyniowego, np. zakrzepicy żylnej.

Do korzystania z basenów zapraszamy nie tylko gości hotelu, ale także kołobrzeżan.

 

„Uzdrowisko Kołobrzeg” umożliwia kupno solanki, jak i borowiny, w sklepie online na stronie www.spa.uzdrowisko.kolobrzeg.pl oraz w punktach sprzedażowych w Kołobrzegu. Dzięki wygodnym opakowaniom można stosować kurację w domu w wygodny i skuteczny sposób.

 

OFICJALNE PUNKTY SPRZEDAŻY W KOŁOBRZEGU (RECEPCJE):
Sanatorium Uzdrowiskowe Muszelka – ul. Słowackiego 6, https://tiny.pl/cxzjn
S.U Mewa – ul. Ks.P. Ściegiennego 5. https://tiny.pl/cxz6s

 

Komentarze