Wykorzystując korytarz życia zawracali na S6 [WIDEO]

Wykorzystali korytarz życia, by uniknąć stania w korku. Mowa o zachowaniu kierowców po niedzielnym wypadku na drodze ekspresowej nr 6.

O tym zdarzeniu informowaliśmy wczoraj.  W niedzielne popołudnie w okolicach Jarkowa zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich został zabrany do szpitala, a pojazdy zupełnie zablokowały ruch w kierunku Koszalina. Na miejscu stworzył się wielokilometrowy korek. Kierowcy stworzyli korytarz życia, by ułatwić dojazd służbom ratunkowym i drogowym. Część kierujących postanowiła go jednak wykorzystać do zawrócenia i uniknięcia stania w ponad dwugodzinnym korku.  Niektórzy decydowali się również na jazdę na wstecznym po kilkaset metrów pomiędzy stojącymi na poboczach pojazdami. Samochody jadące pod prąd kierowały się w stronę węzła Kiełpino. Stojący w korku zwracali uwagę drogowym cwaniakom na takie zachowania, ale w obliczu braku reakcji po prostu nagrywali nieodpowiedzialne zachowania kierowców. Podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz z policji w Gryficach apeluje, by filmy z tego zdarzenia udostępnić mundurowym: – Jeżeli posiadacie Państwo takie filmiki, proszę przekazać je do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach lub Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policja przypomina, że korytarz życia nie służy do zawracania. Tego typu manewry poza sprowadzaniem niebezpieczeństwa mogą skończyć się mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

Komentarze