Wystartował program darmowej rehabilitacji dla seniorów, ale nie tylko

10 dni zabiegowych, po trzy zabiegi każdego dnia – taką ofertę dla kołobrzeskich seniorów przygotowały władze miasta. Wystartowała kolejna edycja programu rehabilitacji seniorów.

Z programu będą mogły skorzystać osoby powyżej 60. roku życia posiadające Kołobrzeską Kartę Mieszkańca. Każdy senior powinien posiadać też skierowanie od lekarza.  W tym roku realizacją zabiegów zajmą się dwa podmioty: przychodnia w hali Milenium (ul. Łopuskiego 38) oraz Inter Medical (ul. Łopuskiego 52). Przyjmą oni łącznie 850 osób. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 601 781 985 (Milenium) i 663 891 507 (Inter Medical) oraz osobiście w godzinach od 9 do 13 w lewym skrzydle ratusza miejskiego. Program finansowany przez samorząd wystartował w 2020 roku. Dotychczas z darmowych zabiegów skorzystały 2522 osoby, za co miasto zapłaciło 745 tysięcy złotych. Tegoroczna edycja potrwa do 30 listopada, jednak warto zgłosić się już teraz i bez zbędnej zwłoki zadbać o zdrowie.

Nie jest to jednak jedyny program zdrowotny realizowany przez miasto. Kolejny zadedykowany jest dla kobiet w wieku 20-49 lat oraz 70+. Chodzi o badania USG i mammografię.  – Co z paniami w wieku od 50 do 70 lat? Te panie mogą skorzystać z programów populacyjnych opłacanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. My zadedykowaliśmy te badania tym paniom, które nie mogą skorzystać z badań refundowanych przez NFZ – tłumaczy A. Mieczkowska. Realizatorem jest Inter Medical, a rejestracja przyjmowana jest pod numerem: 663 891 507. Wymagane jest posiadanie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, natomiast w tym przypadku nie trzeba mieć skierowania.

Komentarze