Wystawa poświęcona ofiarom Zbrodni Katyńskiej

Muzeum Oręża Polskiego podpisało dziś umowę ze stowarzyszeniem Katyń ze Szczecina. Dzięki temu będzie mogło zorganizować wystawę czasową poświęconą pamięci ofiar zbrodni katyńskiej.

Prezes stowarzyszenia Jolanta Turlińska-Kępys mówi, że takich zbiorów nie posiada żadna placówka muzealna w regionie. Eksponaty trafią do oddziału przy ulicy Emilii Gierczak, gdzie będą pokazywane jako wystawa tymczasowa. Muzeum planuje pozyskanie kolejnych, które pomogą w utworzeniu pełnej ekspozycji, która ma zostać zaprezentowana w przyszłym roku.

Stowarzyszenie Katyń wchodzi w skład Federacji Rodzin Katyńskich, działa od 1989 roku. Stowarzyszenie zrzesza członków rodzin, które straciły bliskich w Katyniu i innych miejscach zbiorowych mordów, a które po II wojnie światowej osiedliły się na Pomorzu Zachodnim. Swoją działalnością obejmują: kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej.

Komentarze