Wzmacniamy odporność kołobrzeską solanką

Jesienią i zimą urządzenia do nawilżania powietrza wracają na salony! A z kołobrzeską solanką mogą stworzyć świetne duo do zwalczania przeziębień.

Solanka to jeden z dwóch podstawowych surowców leczniczych pozyskiwanych i wykorzystywanych przez „Uzdrowisko Kołobrzeg” S.A. Ze względu na swój skład chemiczny, zalicza się ją do wód chlorkowo – sodowo – bromkowo – jodkowych. Stanowi bogate źródło niezbędnych do życia pierwiastków śladowych, takich jak: lit, stront, miedź, fosfor, arsen, glin czy siarka.

Posiada bardzo szerokie zastosowanie, zarówno w medycynie, jak i kosmetologii – poprawia ukrwienie, oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych. Dobroczynne właściwości kołobrzeskiej solanki od lat wykorzystuje się w leczeniu schorzeń skóry, chorób układów ruchu oraz układu oddechowego. Zalecane są również inhalacje z użyciem solanki. Należy
rozcieńczyć solankę w roztworze przegotowanej chłodnej wody w proporcji 1:4, a następnie za pomocą nebulizatora wdychać opary z roztworu,

Jakie są korzyści z nawilżania powietrza w pomieszczeniach solanką?

Wdychanie oparów solanki powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i łatwiejsze odkrztuszanie, łagodzenie stanów zapalnych, zmniejszenie obrzęku oraz regenerację nabłonka dróg oddechowych. Ponadto solanka wykazuje działania bakteriobójcze.

Ile wlać solanki do nawilżacza?

W warunkach domowych polecamy stosować roztwór fizjologiczny o stężeniu ok. 1%. Otrzymamy go rozcieńczając kołobrzeską solankę z wodą w proporcji 1 do 10.

Pamiętaj o tym, żeby nie pozostawiać włączonego nawilżacza zbyt długo w zamkniętym pomieszczeniu i nie stawiać go blisko elektroniki, jeśli do środka wlewasz solankę. Sól i elektronika się nie lubią.

Polecamy również wlewać odrobinę solanki do nawilżaczy ceramicznych na kaloryferach, wykazuje ona także działania bakteriobójcze.

Mineralna woda lecznicza pochodzi z ujęcia „Warcisław” w Kołobrzegu. Na podstawie składu chemicznego woda sklasyfikowana została jako Mineralna woda lecznicza, swoista 5,63% chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa. Świadectwo potwierdza właściwości lecznicze Nr HU-62/WL-4/2008 wydane przez Państwowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH.

 

ZAJRZYJ DO SKLEPU ONLINE – www.spa.uzdrowisko.kolobrzeg.pl

bądź stacjonarnie i w oficjalnych punktach sprzedaży w Kołobrzegu:

Sanatoria Uzdrowiskowe – recepcje.

Muszelka – Słowackiego 6,  Mewa Ściegiennego 1

Komentarze