Z myślą o Was

Helena Rudzis-Gruchała – kandydatka do sejmu, ekonomistka, a także doświadczony samorządowiec. Kochająca żona i matka, reprezentująca powiat kołobrzeski. Znana z empatii, otwartości, ciepła i skuteczności. Lista nr 2, miejsce 5 – KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI.

Lata doświadczeń w pracy samorządowej, a także działalności, w której na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek. Właśnie to sprawiło, że powiat kołobrzeski ma swoją kandydatkę na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga. Jest nią Helena Rudzis-Gruchała, która dała się poznać jako radna Gminy Dygowo, ale także wicestarosta kołobrzeski, a dziś będąca dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu. Jej obecna praca jest naturalną konsekwencją obranej przed laty drogi i koncentracji na sprawach ludzkich. – Jako wicestarosta zajmowałam się między innymi pomocą społeczną i edukacją. Teraz mogę pracować na rzecz osób niepełnosprawnych – opowiada o swojej działalności H. Rudzis-Gruchała, mająca także doświadczenie w zarządzaniu obiektem sanatoryjnym, które zdobyła jako główna księgowa w kołobrzeskim ośrodku  CRR KRUS Niwa. Wykształcenie ekonomiczne zawdzięcza studiom wyższym na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Master Of Business Administration (MBA) na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania placówką oświatową i pomocy społecznej w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych. Jest członkinią i aktywną działaczką organizacji i stowarzyszeń o zasięgu lokalnym – OSP Czernin, ogólnopolskim – Kobiet w Centrum; Caritas oraz międzynarodowym – Rotary International.

Chociaż od lat aktywna na niwie zawodowej, społecznej i samorządowej, to w centrum jej życia nadal pozostaje rodzina. – Uważam, że stabilne życie osobiste, to klucz do sukcesów – opowiada matka trojga dzieci w wieku 24, 22 i 13 lat, a także  od 25 lat szczęśliwa żona, która przy wielu obowiązkach wspiera męża w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w rodzinnym Czerninie. Podobna stabilizacja panuje w jej dotychczasowej karierze samorządowo-politycznej. Od początku swojej działalności  związana jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, gdzie od wielu lat jest Prezeską ZP PSL w Kołobrzegu, członkinią Prezydium ZW PSL w Szczecinie, a obecnie zasiada również w Radzie Naczelnej, najwyższym organie władzy w stronnictwie. Partia ta wyborach parlamentarnych stworzyła Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni.

W programie komitetu znalazło się 12 gwarancji, które Trzecia Droga zobowiązuje się zrealizować. Helena Rudzis-Gruchała zwraca uwagę, że nie są to nieprzemyślane obietnice bez pokrycia. Priorytetem Trzeciej Drogi mają być strategiczne reformy, które realnie wpłyną na życie Polaków. Kołobrzeskiej kandydatce zależy na realizacji programu asystenta osobistego dla osób z niepełno sprawnościami. Utożsamia się również z kolejnym punktem programu: Kobiety do przodu! Zakłada on m.in. likwidację różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn oraz przywrócenie dofinansowania in vitro z budżetu państwa. Podkreśla również znaczenie dobrowolnego ZUS-u dla mikrofirm zagrożonych niewypłacalnością i uproszczenie systemu podatkowego. – Skończymy również z kolejkami do lekarzy. Nie dostaniesz się do specjalisty w ciągu 60 dni? NFZ zwróci Ci pieniądze za wizytę prywatną – zapewnia kandydatka Trzeciej Drogi. W programie komitetu znajduje się również przeznaczenie 6% PKB na edukację, „Rodzinny PiT – im większa rodzina, tym mniejsze podatki”. – Zwracam uwagę również na punkt Zielona Polska. Tani prąd, czyste powietrze. Zależy nam na ochronie naszego środowiska naturalnego. Jednocześnie chcemy, by właściciele domów, rolnicy i przedsiębiorcy mogli produkować zieloną energię i na niej zarabiać – zaznacza. W programie znalazły się również punkty dotyczące modernizacji armii, godnego wynagrodzenia dla nauczycieli, pielęgniarek czy ratowników medycznych oraz „Akademik za złotówkę”. – Myślimy o przedsiębiorcach, emerytach, ale także o ludziach młodych – podkreśla Helena Rudzis Gruchała, stąd jej hasło wyborcze: Z myślą o Was.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze