Za nami Dzień Rolnika [foto]

W ubiegłą sobotę na boisku sportowym w Sarbi odbyła się trzecia edycja imprezy integracyjnej pn. „Dzień Rolnika” z udziałem mieszkańców Gminy Kołobrzeg oraz gmin ościennych.

„Dzień Rolnika” rozpoczął się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbi. Następnie na boisku sportowym oficjalnego otwarcia imprezy dokonali gospodarze tego wydarzenia:  wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, sołtys Sarbi Wiesława Bartwanowicz oraz wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego powiatu. Gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, konkursy, stoiska wiejskie, domowe wypieki oraz występy kapel i zespołów ludowych to część atrakcji przygotowanych podczas tegorocznej imprezy.

Podczas tegorocznego festynu młodzi druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sarbi przeprowadzili zbiórkę charytatywną dla strażaka Piotra Milczarka.

W tym roku Powiat Kołobrzeski również włączył się w organizację tej imprezy i przekazał na współorganizację tego wydarzenia 20.000 złotych.

 

Komentarze