Za nami Dzień Ziemniaka. Zobacz, co się działo

Za nami Dzień Ziemniaka, który corocznie odbywa się w Karcinie. 

Dzień Ziemniaka połączony został również z imprezą pod hasłem “Mundurowe Karcino”. Dzięki temu podczas wydarzenia zobaczyć można było grupę rekonstrukcji historycznej “Nałęcz”. Członkowie, ubrani w polskie mundury z czasów międzywojennych, prezentowali broń i sprzęt wojskowy, chętnie odpowiadali na pytania dotyczące historii. W mundurach pojawili się także policjanci z Komendy Powiatowej w Kołobrzegu oraz strażacy z lokalnych jednostek OSP – Karcina, Drzonowa, Starego Borku oraz Sarbii.

Oczywiście, najważniejszym z punktów wydarzenia było pyszne dania. Na początek sołtys Karcina, Monika Madejek częstowała gości zupą grochową oraz zupą ziemniaczaną – podawanymi z kuchni polowej. Oprócz tego można było spróbować rozmaitych dań z ziemniaków – placków, klusek, baby ziemniaczanej i wielu innych. Na stoisku odbywał się także pokaz carvingu, czyli techniki rzeźbienia w owocach i warzywach.

Na miejscu nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – dmuchańców, animacji, konkursów, malowania twarzy. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Klub TOP GUN Dźwirzyno zorganizował stoisko, gdzie można było nauczyć się o broni palnej. Do tego można było spróbować swoich sił w strzelaniu z broni ASG – każdy uczestnik mógł wygrać nagrody. Dodatkowo, niespodzianką była Piana Party. Przedstawiciele parku rozrywki “Dziki Zachód”, którzy urządzili piana party. Kowboje z parku rozrywki “Dziki Zachód” zrobili furorę wśród dzieci, które chętnie bawiły się w pianie.

Strażacy z OSP Karcino, Drzonowo i Stary Borek zaprezentowali zebranym pokaz ratownictwa technicznego. W tym przypadku scenariuszem był wypadek samochodowy z uwięzionym kierowcą. Cała akcja została sprawnie przeprowadzona i zrobiła duże wrażenie na widzach. Wieczorem zaprezentowano jeszcze pokaz tańca ognia. Po nim była zabawa taneczna.

 

fot. gmina Kołobrzeg / Facebook

 

Komentarze