Zabierz psa do lasu

Datę 12 czerwca powinni zapisać sobie w kalendarzu wszyscy miłośnicy długich spacerów ze swoimi czworonogami. Właśnie na ten dzień zaplanowano ósmą już edycję Kołobrzeskiego Dogtrekkingu.

Taka forma aktywności, jaką jest dogtrekking, czyli marsz na orientację z psem, staje się coraz bardziej popularna. Z każdym rokiem przybywa chętnych do udziału w imprezie nie tylko z Kołobrzegu, ale i innych miast.

W tym roku uczestnicy wystartują z Kopydłówka, gdzie otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które należy zaliczyć w dowolnej kolejności i dotrzeć do mety. Na najszybszych czekają nagrody. Trasa liczyć będzie 15 km.

To impreza dla każdego, kto ma ochotę wyjść na spacer z psem, pooddychać świeżym powietrzem i dodać do tego nutkę sportowej rywalizacji. Żeby wziąć udział w dogtrekkingu, nie trzeba być sportowcem – wystarczą chęci, pies i wygodne obuwie sportowe. Każdy pokonuje dystans we własnym tempie. – Bieg odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody, w gronie wspaniałych ludzi, zwolenników aktywnego spędzania czasu z psem. Gwarantujemy atmosferę zdrowej rywalizacji – informuje Sonia Walerych (Sichau), jedna z organizatorek. – W imprezie może wziąć udział naprawdę każdy. Nie ma ograniczeń co do wielkości czy rasy psa. Udział w dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy człowiekiem a psem. Zabierz ze sobą rodzinę, znajomych, sąsiadów i dołączcie do nas! A jak przygotować się do takiej zabawy? – Powinniśmy zabrać odpowiedni strój, przede wszystkim obuwie do marszu po lesie i terenach podmokłych. Również pies powinien być dobrze przygotowany. Należy zabezpieczyć go przed kleszczami i odpowiednio ubrać. Nie może mieć kolczatki, tylko wygodną obrożę lub szelki – radzi Sonia. Pamiętajmy również, aby przed marszem nie przekarmić psa.

Zapisy trwają do 22 maja. Opłata za osobę to 40zł. W cenie pakietu startowego: medal, butelka wody na trasę, własnoręcznie upieczona kiełbaska lub wege szaszłyk, moc niezapomnianych wrażeń i dobra zabawa. Dzieci do lat 3 startują bezpłatnie.

 

Komentarze