Zakaz to za mało. Teraz grozi mu więzienie.

Pijany kierowca spowodował kolizję. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, bo wcześniej zatrzymano je właśnie za jazdę po alkoholu. Mężczyzna może się teraz spodziewać bardzo surowych konsekwencji.
Do zdarzenia doszło pod Kołobrzegiem, na drodze pomiędzy Charzynem a Ołużną. Świadek zdarzenia opowiedział, jak pozostawił swój pojazd na poboczu i już poza nim usłyszał głośny huk. Obejrzał się i zauważył jak inna osobówka otarła się o jego auto i wylądowała po drugiej stronie jezdni. Mężczyzna podszedł do kierowcy i poczuł bardzo silną woń alkoholu. Szybko zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policję.
Funkcjonariusze przebadali 79-letniego sprawcę zdarzenia. Ustalili, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie za jazdę po alkoholu.
Mężczyznę zatrzymano i po wytrzeźwieniu przedstawiono zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej za co grozi mu nawet 3 lata więzienia.

Komentarze