Zamiana działek z Orlenem – powstanie parking i stacja paliw [WIDEO]

Urząd Miasta pozyska trzy działki od spółki Orlen. Magistrat poinformował o osiągnięciu porozumienia z koncernem paliwowym.

To dobra informacja dla osób korzystających z miejskiego targowiska. Dzięki pozyskaniu terenów przy ulicy Trzebiatowskiej miasto będzie mogło w końcu wybudować parking obsługujący rynek. Kolejnym pozyskanym terenem będzie działka po dawnej stacji benzynowej przy ul. 6 Dywizji Piechoty. Trzecia pozyskana działka ciągnie się od ulicy Wylotowej do Arciszewskiego. Chodzi o wąski fragment terenu przylegający do prywatnych posesji. Miasto zamierza odsprzedać te tereny właśnie okolicznym mieszkańcom.

W zamian miasto odda Orlenowi działkę przy węźle Kołobrzeg Wschód drogi S6. W tym miejscu studium zagospodarowania przewiduje możliwość ulokowania stacji benzynowej. Wszystkie działki zostały wycenione przez biegłego. Wartość miejskiej działki to 4,1 mln zł. Łączna wartość działek Orlenu to 1,5 mln zł. Zgodnie z przepisami, aby taka zamiana doszła do skutku wartość zostanie zrównoważona kwotą 2,6 mln, która wpłynie do budżetu miasta. Obie strony porozumiały się w tej kwestii, ale do finalizacji całego procesu potrzebna jest jeszcze uchwała Rady Miasta.

Komentarze