Zamknięte teatry, kina, galerie i szkoły. Ograniczenia w hotelach – kolejne obostrzenia

O nowych restrykcjach poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Od soboty zamknięte zostają instytucje kultury: teatry, kina, galerie. Nowe zasady obejmują także szkolnictwo. Według nich również uczniowie klas I-III szkół podstawowych od poniedziałku przejdą na zdalny tryb nauczania i będą uczyć się w domu.

W galeriach handlowych funkcjonować będą tylko sklepy spożywcze, a także punkty z artykułami kosmetycznymi, toaletowymi, środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, a także artykułami remonotowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi. W sklepach będą obowiązywały limity: o powierzchni do 100 metrów kwadratowych – jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a powyżej 100 metrów kwadratowych – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. W przypadku Kołobrzegu istotne jest to, że hotele będą mogły przyjąć jedynie gości podróżujących służbowo. Ograniczenia liczby wiernych w kościołach to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Nadal zawieszona jest działalność aquaparków, basenów i siłowni. Zamknięte pozostaną sanatoria i stacjonarna gastronomia. Powyższe zasady będą obowiązywać minimum do 29 listopada.

Rząd przedstawił też progi etapów bezpieczeństwa zaznaczając, że w przypadku dalszego przyrostu zakażeń wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna.

Konferencję prasową premiera można oglądać TUTAJ

 

Komentarze