“Zapie***laj w zaświaty” – hejt w Urzędzie Miasta?

Radny Maciej Bejnarowicz powiadomił Urząd Miasta o wpisach na Facebooku publikowanych przez jednego z urzędników.

W interpelacji do prezydent Anny Mieczkowskiej zamieścił wpis, który znalazł się pod postem Radia Zet dotyczącym śmierci Jana Kiliana, działacza PiS. Urzędnik napisał “Zapie***laj w zaświaty… prosto do piekła”. Maciej Bejnarowicz takie wpisy nazywa bulwersującym hejtem i cytuje fragmenty zasad i wartości przyjętych przez pracowników Urzędu Miasta: Pracownicy Urzędu są wizytówką swojego miasta. Pracownik samorządowy postępuje zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami wewnętrznymi, biorąc odpowiedzialność za swoje słowa i decyzje (…). Pracownika samorządowego cechuje wysoka kultura osobista (…)

Proszę w imieniu mieszkańców, którzy utrwalili i przesłali ten bulwersujący wpis o dokonanie oceny takiego sposobu postępowania urzędnika w obliczu nie tylko obowiązującego Kodeksu, ale również powszechnie utrwalonego i obowiązującego w naszej polskiej kulturze szacunku dla osób zmarłych. Liczę na stosowne i adekwatne kroki podjęte przez  Panią Prezydent w obliczu skandalicznego zachowania, które godzi w wizerunek Urzędu Miasta oraz wizerunek urzędnika. Proszę o informacje o dokonanej ocenie oraz przedsięwziętych krokach, także w celu zapobiegania takim i podobnym sytuacjom w przyszłości – pisze Bejnarowicz.

W Urzędzie Miasta usłyszeliśmy, że Anna Mieczkowska “zajmie się tematem”. Magistrat powstrzymuje się od dalszych komentarzy.

Komentarze