Zapraszają na II Festiwal Kultury Retro

Zapraszamy na drugą edycję festiwalu Pixel Port w Kołobrzegu, który zaplanowany jest na niedzielę, 29 października. Atari, Amiga, Commodore, Sinclair, Nintendo, Sega, Sony. Oldschoolowe konsole i marki technologicznej rozrywki, które toczą bój o gracza od lat osiemdziesiątych znowu w Kołobrzegu.

Pixel Port Kołobrzeg to okazja do powrotu do przeszłości, do państwa dyspozycji wraz z Lazy Coast Games (grupą tworzącą klasyczne gry komputerowe w Kołobrzeskim Centrum Kultury), The Big Lubawski Games Collection oraz przyjaciołom z Contrabandy forum, przygotujemy 15 stanowisk z legendarnym sprzętem do grania. Konsole i komputery minionych generacji. Wykłady, rozmowy pokazy i turnieje z nagrodami.

Na Pixel Port Kołobrzeg będziemy grać w znakomite gry z epoki, rozmawiać z osobami, które doskonale znają ich historię oraz poznawać innych graczy interesujących się już nie tylko retro, ale i współczesną sceną gamingową. Dodatkowo oferujemy sklepik z grami, kartridżami, konsolami, komiksami i figurkami oraz gadżetami z przeszłości. Jeśli chcesz uzupełnić swoją kolekcję wpadnij, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Wstęp na hol ze stanowiskami jest darmowy.

Na wykłady, turnieje i pokazy – obowiązuje bilet wstępu w cenie:

  • 18 zł (normalny),
  • 14 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca).

Bilety do nabycia w kasie RCK.

Komentarze