Zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej „Polski Konkurs Fotografii Sportowej”

Prezydent Miasta Kołobrzeg – Anna Mieczkowska wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zapraszają w dniu 27.01.2024 r.  o godz. 17:00 na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Polski Konkurs Fotografii Sportowej”

Wystawa znajduje się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu  (I piętro)  ul. Łopuskiego 38 i dostępna będzie dla zwiedzających w dniach od 27.01.2024r. do 28.04.2024 r.

Polski Konkurs Fotografii Sportowej to pierwszy tego typu pomysł w Polsce. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Wzorcem największych światowych konkursów fotograficznych podzielony jest na dwie sekcje.

Pierwszą, skierowaną do zawodowców, budującą prestiż konkursu, jego rozpoznawalność w całej Polsce, pozwalającą zatrzymać najważniejsze sukcesy sportowców na najwyższej jakości fotografiach oraz drugą, skierowaną do amatorów fotografii, pozwalającą spróbować swych sił wszystkim, dla których fotografia to sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Celem pierwszej z nich jest nagrodzenie i zmotywowanie do intensywnej działalności zawodowych fotografów, którzy na swych zdjęciach zapisują i dokumentują dla przyszłych pokoleń historię sportu.

Celem drugiej z nich jest pozwolenie amatorom fotografii na podniesienie swych umiejętności poprzez nagrodzenie najlepszych udziałem w warsztatach fotograficznych.

Komentarze