Zatrzymali sprawców włamania do sklepu

Na przełomie lutego i marca w jednym z kołobrzeskich sklepów spożywczych doszło do kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali wszystkie trzy osoby mające związek z tą sprawą. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Kołobrzescy policjanci prowadzili czynności w sprawie zgłoszenia dotyczącego kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Sprawcy pod osłoną nocy uszkodzili dolną cześć drzwi i weszli do pomieszczenia. Ich łupem padły alkohol, papierosy, telefon komórkowy i sejf z gotówką w środku. Łączne straty wyniosły ponad 7,5 tysiąca złotych.
Dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer monitoringu funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przyjechali i odjechali samochodem osobowym. Kierowca pojazdu podjechał w pobliże dyskontu, wysadził pozostałą dwójkę i cierpliwie czekał, aż dokonają kradzieży i wrócą, po czym odjechał.  Praca operacyjna oraz zebrane dowody pozwoliły policjantom na dokonanie zatrzymania i przedstawienie zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem dwóm mężczyznom. Trzeci ze sprawców został zatrzymany poza granicami powiatu kołobrzeskiego za inne przestępstwo i wkrótce usłyszy zarzuty.
O losie mężczyzn będzie decydował sąd, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze