W Żywcu odbyły się kwalifikacje Kadry Narodowej Juniorów i Kadetów – pierwsze zawody na świeżym powietrzu po sezonie halowym.
Weronika Stoma wygrała zarówno kwalifikacje, jak i pojedynki indywidualne. Barbara Rybka zajęła 2. miejsce w kwalifikacjach, ustanawiając dwa rekordy życiowe, a w pojedynkach była najlepsza. Michał Stoma uplasował się na 10. miejscu.
Dzięki świetnym wynikom Weronika i Barbara wywalczyły start w I Rundzie Pucharu Europy Juniorów i Juniorów Młodszych, która odbędzie się w maju w Sofii.
W tym samym czasie w Krośniewicach rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. Pod okiem świeżo upieczonego trenera Kacpra Grzelaka wystartowało sześciu zawodników Mewy. Najlepiej wśród chłopców spisał się Paweł Krystek (11. miejsce), a drużyna w składzie Krystek, Paradowski i Podolski zajęła 8. miejsce na 24 startujące kluby. Maria Mielnikiewicz pobiła rekord życiowy (275/300 pkt), a Marika Ciołak uzyskała 264 pkt. Udany debiut zaliczyli Blanka Atanasov i Maciej Paradowski.