Zbliża się największe święto dyni na Pomorzu Zachodnim! Ruszyły przygotowania do Dyniowego Garden Party 2021

26 września 2021 w Ogrodach HortulusSpectabilis w Dobrzycy odbędzie się IV Dyniowe Garden Party. Ogrodnicy z Hortulusa do wydarzenia szykują się już od maja, wówczas posadzili ponad 40 odmiandyni w tymHokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe AtlanticGiant. Te oraz inne odmiany posłużą podczas tegorocznego imprezy jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.

Dyniowe przysmaki

Z ekologicznych warzyw uprawianych w Ogrodach Hortulus przygotowane zostaną smaczne dania. O odpowiednią kompozycję smaków zadba szef kuchni Paweł Romankiewicz.Podczas pokazów kulinarnych opowie również o tym, które odmiany dyń najlepiej nadadzą się na zupę, a które sprawdzą się do konfitury. W jego menunie zabraknie rozgrzewającej zupy dyniowej i gulaszu z dynią!

Wycieczka z głównym ogrodnikiem „Prymulą” po ekologicznych warzywniakach

Na niezwykłą wycieczkę pełną wiedzy, zaprasza główny ogrodnik Ogrodów Hortulus Anna Kanios-Osman, znana jako Prymula.Podczas wycieczki dowiecie się jak uprawiać warzywa w sposób ekologiczny. Warzywniki w Ogrodach Hortulus prowadzone są z wykorzystaniem starych praktyk ogrodniczych. Wśród wielu popularnych i standardowych warzyw, znajduje się tu również szeroka kolekcja zapomnianych gatunków (rzepa, jarmuż, topinambur) oraz nowych odmian warzyw np. żółte i bordowe marchewki, kolorowa kukurydza, pomidory w różnych odmianach.

Dyniowe aranżacje i konkurs Dyniowych Cudaków

Dyniowe aranżacje zdobić będą całe ogrody,od dużych konstrukcji, aż po małe elementy dekoracyjne.Aranżacjewykonane zostaną z patisonów, kabaczków, dyni oraz najpiękniejszych jesiennych bylin i traw.Goście tegorocznej edycji będą mieli również szansę na zaprezentowanie własnych dyniowych dzieł. Podczas wydarzenia odbędzie siękonkurs Dyniowych Cudaków. Więcej informacji na stronie organizatora: www.hortulus.com.pl

Stoiska wystawcze

Jeszcze przed zimą warto uzupełnić domową spiżarnię! W ofercie wystawców znajdą się: miody, konfitury, marynaty, octy oraz soki. W sprzedaży pojawią się różne, niespotykane odmiany dyń – Blue Hubbard, Sombra, Garbo, Champion, Turban Mix, Gremlins czy SweetDumpling oraz oryginalne wyroby dyniowe np. ketchup z dyni.

Dyniowa Gonitwa – sztafeta z przeszkodami

Gonitwa jest formą sztafety, w której uczestnicy zamiast pałeczki przekazują sobie dynię. W Gonitwie nie tylko szybkość biegaczy ma znaczenie. Tutaj kluczowe jest szczęście! Drużyny przed startem wylosują dynie z którą pobiegną. Przekrój okazów jest olbrzymi od 1 do nawet 30 kg. Zapisy do biegu: https://bit.ly/3BUDUFt

Dyniobranie – gra terenowa

Na miłośników pieszych wycieczek czekać będzie gra terenowa –Dyniobranie. Uczestnicy zabawyprzy okazji zwiedzania będą musieli odnaleźć 5 punktów ukrytych na trasie rajdu. Przy każdym z punktów do rozwiązania będzie zagdaka.

Dyniowe animacje i inne atrakcje

Na uczestników wydarzenia czekać będą również zabawy ruchowe i plastyczne. Wśród nich znajdują się m.in.: dyniowe kółko i krzyżyk czy rzut ringiem na dynię. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się również w turnieju skoków w worku, a pełnoletni uczestnicy w konkursie drążenia dyni na czas. Podczas wydarzenia odbędzie się również oficjalne ważenie i mierzenie największych okazów dyni wyhodowanych w Ogrodach Hortulus.

Więcej informacji oraz szczegółowy program znajduje się na www.hortulus.com.pl

Komentarze