Zbliża się największe święto dyni na Pomorzu Zachodnim!

W niedzielę, 25 września w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbędzie się V Dyniowe Garden Party. Ogrodnicy z Hortulusa do wydarzenia szykują się już od maja, wówczas posadzili ponad 40 odmian dyni w tym Hokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe Atlantic Giant. Te oraz inne odmiany posłużą podczas tegorocznego imprezy jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.

W programie wielkie gotowanie zupy dyniowej, konkurs florystyczny „Żeby dynia nie była wazonem…”, dyniowe aranżacje. Nie zabraknie dyniowych rozgrywek dla dzieci i dorosłych m.in. drążenie dyni na czas, walka o dynię, wybieranie pestek z dyni i inne. Zainteresowani dowiedzą się nieco o dyniach. Odbędzie się wystawa oraz konkurs na dyniowego cudaka – chętni mogą przynieść swoje dyniowe cudo.

Nie obędzie się bez stosik wystawienniczych – prezentacja i sprzedaż produktów lokalnych. Oczywiście, jak co roku, organizatorzy zapraszają na dyniową gonitwę! Gonitwa jest formą sztafety, w której uczestnicy zamiast pałeczki przekazują sobie dynię. W Gonitwie nie tylko szybkość biegaczy ma znaczenie. Tutaj kluczowe jest szczęście! Drużyny przed startem wylosują dynie z którą pobiegną. Przekrój okazów jest olbrzymi od 1 do nawet 30 kg.

Atrakcje Dyniowego Garden Party przewidziane są w godz. 11:00-15:00, Ogrody czynne będą w godz. 10:30-17:30.

 

 

Komentarze