Zbliża się rok szkolny, a Charzyno zyskało nową salę gimnastyczną i nie tylko

W szkole w Charzynie zakończyła się budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Łączny koszt budowy obiektu wyniósł 13,5 miliona złotych. To jedna z najważniejszych inwestycji, oczekiwanych od wielu lat przez lokalną społeczność.
Inwestycja polegała na rozbudowie szkoły, przede wszystkim o pełnowymiarową salę gimnastyczną, której szkoła do tej pory nie miała, ale także o pomieszczenia lekcyjne, w których będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. – Przy tym oczywiście powstała cała baza, jaka powinna znaleźć się przy sali gimnastycznej, czyli szatnie, toalety, magazyny oraz pomieszczenie dla nauczycieli wychowania fizycznego – dodaje dyrektorka szkoły, Elżbieta Korczewska.
Gmina Siemyśl na wybudowanie sali gimnastycznej otrzymała 10 milionów złotych dofinansowania z Polskiego Ładu oraz 2 mln zł z programu Sportowa Polska, reszta pokryta została z budżetu gminy. – Do tej pory lekcje wychowania fizycznego nie były na miarę XXI wieku, niestety. Zajęcia odbywały się na korytarzach, które nie są za wielkie i nie spełniały różnych wymagań – zwłaszcza bezpieczeństwa. Trudno było przeprowadzać niektóre ćwiczenia. Oczywiście, jeżeli była zaś odpowiednia pogoda, wychodziliśmy na zewnątrz – na gminne boisko sportowe i ono również było wykorzystywane do tych zajęć – opowiada dyrektorka.
– Cała ta inwestycja to ogromne przedsięwzięcie i duża radość. Dzięki inwestycji, szkoła będzie również mogła przyjąć więcej dzieci.

Komentarze