Zdrowa i zrównoważona dieta na imprezie – zaskocz swoich gości

Może się wydawać, że dieta i imprezy nie idą z sobą w parze, jednak pragnąc zrzucić zbędne kilogramy, nie trzeba zamykać się na świat i rezygnować ze wszystkich przyjemności. Wystarczy postępować zgodnie z zasadami logiki i korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Firmy cateringowe na pewno pomogą.

Co jeść na imprezie, żeby nie zaniedbać diety?

Określenie impreza może różnie się kojarzyć. Dla jednych to wyjście na miasto, kolację, a następnie spore ilości alkoholu, a dla innych domówka w towarzystwie przyjaciół z tłustym i kalorycznym jedzeniem. Jednak wcale nie musi tak być. Nawet będąc na diecie redukcyjnej, można wyjść na imprezę, wystarczy sięgać po odpowiednie dania i przekąski. Raczej zrezygnuj z chipsów, frytek i ociekającej tłuszczem pizzy. Zamiast tego zdecyduj się na mniej kaloryczne zamienniki albo skosztuj wszystkiego, nawet tych bardziej kalorycznych dań, ale w mniejszych ilościach. Jeżeli na stole jest stosunkowo mało sałatek, pieczywa pełnoziarnistego czy chudego mięsa sięgaj po wszystko, ale nie opychaj się, bo będzie to miało konsekwencje. Firmy cateringowe dbają o przygotowanie ciekawych, smacznych i przede wszystkim zdrowych propozycji, które na pewno w jeden wieczór nie zrujnują figury. W diecie bardzo ważny jest zdrowy rozsądek i dobre podejście, a bezustanne liczenie kalorii i strach sprawiają, że można stracić radość, jaką daje jedzenie.

O czym pamiętać na imprezie, będąc na zdrowej diecie?

Bardzo istotny jest wybór właściwego alkoholu. Raczej zrezygnuj z kolorowych koktajli, kalorycznego piwa i innych mocnych trunków. Zamień je na czerwone wino i koniecznie rozcieńczaj wszystko wodą.

Firmy cateringowe serwują na imprezach różnorodne, ciekawe dani, a ich zjedzenie nie zmarnują całego wysiłku włożonego w zrzucenie zbędnych kilogramów. Najważniejsze to zachować umiar, kosztować wszystkiego po troszku i dobrze się bawić. Życie jest za krótkie, aby siedzieć w domu, całkowicie zrezygnować ze spotkań ze znajomym w celu dążenia do idealnej sylwetki.

Sprawa jest łatwiejsza, gdy impreza odbywa się na mieście i wspólnie wybieracie się do restauracji. Wystarczy prześledzić menu i wybrać najlepszą opcję. Nie zawsze trzeba jeść sałatki. Doskonale sprawdzi się ryba z dodatkami, chudy drób czy pizza na cienkim cieście z dodatkiem szpinaku, czy rukoli. Na imprezy nie chodzi się codziennie, dlatego też nie warto sprawiać innym przykrości i odmawiać choćby spróbowania dań. Jeszcze raz podkreślamy – zdrowy rozsądek i umiar to klucz do sukcesu.

– Materiał zewnętrzny

Komentarze