Złomowanie aut w Kołobrzegu – jak legalnie zezłomować pojazd krok po kroku?

Złomowanie pojazdów to etap w procesie pozbywania się starych samochodów, motocykli czy innych pojazdów, które już nie są przydatne do użytku z powodu korozji, niesprawności czy kolizji, która jest na tyle poważna, że naprawa pojazdu staje się nieopłacalna.

Aby jednak wykonać ten proces legalnie i bezpiecznie dla środowiska, należy przestrzegać określonych procedur i wymogów. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak poprawnie i zgodnie z prawem przeprowadzić proces złomowania pojazdów.

Opowiemy jak ten proces wygląda na stacji demontażu pojazdów w Redlinie, która złomuje pojazdy z m.in Kołobrzegu, Koszalina oraz okolicznych miejscowości.

Co musisz wiedzieć zanim oddasz samochód do zezłomowania?

Wycena pojazdów pod numerem: 792 750 464 ☎

1️⃣ Upewnij się, że widniejesz jako właściciel pojazdu lub jeżeli na umowie kupna auta lub dowodzie rejestracyjnym jest większa liczba właścicieli to musisz także posiadać ich podpis.

—————————————-

2️⃣ Samochód przeznaczony na kasację musi być kompletny tj.:

– posiadać akumulator (może być on niesprawny),

– waga pojazdu musi się mniej więcej zgadzać z wagą podaną w dowodzie rejestracyjnym (jeżeli jakieś części zostały zdemontowane możesz umieścić je w bagażniku lub w środku pojazdu),

Waga pojazdu znajduje się pod literą „G” w dowodzie rejestracyjnym.

—————————————-

3️⃣ Jeżeli powyższe warunki są spełnione, kwalifikujesz się do legalnego zezłomowania pojazdu. Możesz wtedy do nas zadzwonić, a my wycenimy Twój samochód.

Wycena pojazdów pod numerem: 792 750 464 ☎ bądź poprzez stronę skup aut Kołobrzeg.

𝐖𝐚ż𝐧𝐲𝐦 𝐚𝐬𝐩𝐞𝐤𝐭𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐚𝐤𝐭, 𝐢ż 𝐳ł𝐨𝐦𝐮𝐣ą𝐜 𝐩𝐨𝐣𝐚𝐳𝐝 𝐦𝐮𝐬𝐢𝐬𝐳 𝐨𝐭𝐫𝐳𝐲𝐦𝐚ć 𝐳𝐰𝐫𝐨𝐭 𝐧𝐢𝐞𝐰𝐲𝐤𝐨𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐚𝐧𝐞𝐣 𝐬𝐤ł𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐎𝐂 𝐛ą𝐝ź 𝐀𝐂 𝐨𝐝 𝐬𝐰𝐨𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐮𝐛𝐞𝐳𝐩𝐢𝐞𝐜𝐳𝐲𝐜𝐢𝐞𝐥𝐚.

—————————————-

4️⃣ Przyjedź do nas, bądź jeżeli samochód jest powypadkowy lub się nie uruchamia poinformuj, nas o tym telefonicznie, wtedy bez obaw odbierzemy Twój samochód, płacąc za niego ustaloną wcześniej kwotę.

Najczęściej zadawane pytania FAQ

  1. Czy mogę samodzielnie przyjechać na stację demontażu pojazdów?– Tak, jest to preferowany sposób na złomowanie pojazdów. W takim przypadku jesteśmy w stanie zaproponować większe stawki niż w momencie, kiedy samodzielnie odbieramy taki pojazd.
  2. Posiadam samochód, ale niesprawny akumulator uniemożliwia mi uruchomienie pojazdu – co w takiej sytuacji?– Jako demontaż pojazdów musimy rozliczyć się z wagi, akumulatora oraz płynów zawartych w pojazdach (tj. Olej, paliwo itp.). Żadna z mechanicznych rzeczy nie musi być sprawna, ale musi być zawarta w pojeździe przeznaczonym do zezłomowania ponieważ tak stanowią przepisy. Jeżeli pozostawiony akumulator zacznie kolokwialnie mówiąc przeciekać może spowodować zatrucie wody gruntowej bądź skazić okoliczną ziemię.
  3. Czy mogę zabrać koła bądź opony z mojego samochodu?– Tak istnieje taka możliwość, ale tylko w przypadku opon. Musimy jednak pamiętać, że muszą one być założone, gdy przyjedziemy po auto ponieważ inaczej nie załadujemy samochodu na lawetę. Jeżeli istnieje taka potrzeba możemy państwu zdemontować opony i można będzie je odebrać w naszej siedzibie w Redlinie nr. 72.

Komentarze