Złoto i brąz dla Morote

Jak co roku, na początku stycznia w niemieckim Nurburgring odbywał się międzynarodowy turniej karate, w którym walki toczą się w systemie round robin (każdy z każdym). W minioną sobotę na Ring Arenie zgromadziło się prawie 1000 karateków z 19 państw, by zawalczyć o medale w tych prestiżowych zawodach. Wśród wielu znakomitych zawodników byli Mistrzyni Olimpijska Ivet Goranova oraz utytułowani bracia Timmermans z Holandii.

Na tym tle rewelacyjne spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Morote, którzy wywalczyli złoty i brązowy medal.

Wielki sukces odniosła Klaudia Grząkowska, zdobywając złoty medal w kategorii kumite młodziczek -35 kg. Klaudia nie pozostawiła złudzeń przeciwniczkom wygrywając wszystkie swoje walki! Ogromne brawa, dla wspaniale rozwijającej się mieszkanki Głowaczewa, która udowadnia, że dzięki systematycznej, pełnej pasji i zaangażowania pracy na treningach, można wygrać z każdym!

Brązowy medal w kategorii kumite kadetów + 70 kg wywalczył Wiktor Wojarski, który bezapelacyjnie wygrał swoją grupę, by potem minimalnie przegrać walkę o finał z późniejszym zwycięzcą z Francji. Brązowy krążek z tak prestiżowej imprezy jest kolejnym w kolekcji utytułowanego karateki z Mrzeżyna.

Bardzo dobrze spisali się pozostali podopieczni trenera Przemysława Spadło. Lenka Szymanek startująca w kategorii kumite dziewcząt u12 +36 kg wygrała swoją grupę, niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość późniejszej zdobywczyni złotego medalu.

Maksym Piłat wygrał dwie pierwsze walki w kategorii kumite młodzików -38 kg, niestety w trzeciej ulegli późniejszemu zwycięzcy z Węgier i w rezultacie nie wyszedł z grupy.

Dobre walki stoczyli Przemek Spadło i Mikołaj Szymanek w startujący w kategorii kumite chłopców u10 -30kg. Obaj wygrali po dwie walki i obaj w trzeciej mieli wynik 0-0, gdzie w takim przypadku decyduje wskazanie sędziów. Mimo bardziej aktywnej postawy naszych zawodników, miejscowi sędziowie wskazali 3-2 na przeciwników.

Bardzo dobre walki i doskonałe wyniki cieszą, lecz oprócz tego zawodnicy Klubu Sportowego Morote, mogli wspólnie potrenować z wieloma doskonałymi zawodnikami, na seminariach prowadzonych przez min. trenerów kadry Niemiec, czy Belgii.

Przypominamy, że trwają zapisy do sekcji w Kołobrzegu i Głowaczewie. Można zacząć trenować karate rekreacyjnie, by móc doskonalić ciało i umysł, można też, dzięki zaangażowaniu na treningach strać się dołączyć do grup sportowych, by w przyszłości zdobywać medale.

 

 

fot. Facebook

Komentarze