Złóż wniosek o 800+ do końca kwietnia

Rodzice, którzy chcą mieć ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego, muszą złożyć prawidłowy wniosek na nowy okres do 30 kwietnia. Wtedy ZUS wypłaci pierwsze pieniądze do końca czerwca.

W Zachodniopomorskiem rodzice i opiekunowie złożyli do połowy kwietnia przeszło 125 tys. wniosków. Natomiast od 1 stycznia do 31 marca tego roku ZUS wypłacił w regionie 673,4 mln zł świadczeń 800+.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Wniosek na nowy okres świadczeniowy można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo bank – jeśli ma tę usługę.

Wniosek o 800+ w aplikacji mZUS

Wniosek najwygodniej złożyć przez aplikację mZUS. Działa ona na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Za darmo można ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Aplikacja mZUS przyspiesza wypełnienie wniosku. Jeśli ZUS wcześniej już przyznał świadczenie, to wniosek na nowy okres zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient możne go edytować. Podobnie jak na PUE, jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, to w kreatorze rodzic może pobrać ich dane (m.in. PESEL, data urodzenia) automatycznie.

Komentarze