Zmiany w autobusach w czasie Sunrise Festival

Już w najbliższy weekend Sunrise Festival, a wraz z nim tysiące osób, które będą musiały dojechać do Podczela i wrócić.
Komunikacja Miejska uruchomi w te dni dodatkowe autobusy.  – Piątek, sobota, niedziela poza regularnymi, rozkładowymi autobusami linii nr 5, uruchamiamy dodatkowe 5 autobusów na trasie dworzec – Podczele, które od godziny 15:00 pomogą nie tylko festiwalowiczom, ale przede wszystkim mieszkańcom, łatwiej i szybciej wrócić z pracy – informuje Michał Jaczyński, prezes KM.
Autobusy te do godziny 17:00 zatrzymywać się będą przy ul. Tarnopolskiej i bez zbędnej zwłoki, obsługując przystanki w Podczelu, będą wracać do dworca.
Od godziny 17:00 natomiast, autobusy “5-Sunrise” będą bez zatrzymywania się na ul. Kresowej i ul. Tarnopolskiej, jechać od razu pod samo wejście na festiwal. W drodze powrotnej do dworca zatrzymają się na przystanku przy ul. Lwowskiej i Nowogrodzkiej, gdzie będzie można wysiąść, bądź wsiąść w kierunku do miasta.
Autobusy dodatkowe będą kursować do godziny ok. 21-22, jednak kluczowa będzie obserwacja liczby korzystających jeszcze o tej porze pasażerów.
– Będziemy się starali zachować częstotliwość 20-25 minutową, jednak wszystko zależeć będzie od płynności ruchu na ul. Koszalińskiej – informuje Komunikacja Miejska. Od godziny 1:00 na terenie tuż obok wyjścia z festiwalu będzie oczekiwać  15 autobusów, które po zapełnieniu będą odwozić uczestników imprezy do ul. Koszalińskiej przy Wschodniej. Bilety na przejazdy autobusem w ciągu dnia jak i w nocy można nabyć kartą w kasownikach wewnątrz pojazdu.

Komentarze