Zmieni się rozkład jazdy pociągów – będzie ich więcej

12 czerwca 2022 wchodzi w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Jak co roku przewoźnicy zwiększają ilość pociągów dla turystów i wypoczywających w polskich kurortach.

Podobnie jak w poprzednich latach PKP Intercity uruchomi drugie pendolino z Kołobrzegu (7:57) do Krakowa (16:19), oraz szybki pociąg złożony ze składu wagonowego (będą to najnowsze wagony będące w posiadaniu spółki) EIC “Posejdon” z Kołobrzegu (15:48) do Warszawy Zachodniej (22:12). Nowością będzie uruchomienie pociągu IC “Krakowianka” z Kołobrzegu (10:39) do Krakowa Głównego (20:36) kursującego przez Poznań, Leszno, Wrocław, Opole i Katowice we wszystkie soboty i niedziele wakacji [pociąg przyjedzie z Krakowa (22:28) do Kołobrzegu (7:10) rano w soboty i w niedziele i po 3h wróci do Krakowa]

We wszystkie soboty wakacji w Kołobrzegu pojawi się elektryczny zespół trakcyjny ED160 “Flirt” obsługujący w  połączenie Łódź Fabryczna – Warszawa – Kołobrzeg – Łódź (przyjazd do Kołobrzegu w sobotę rano i powrót późnym wieczorem w sobotę). Podobnie w jak latach poprzednich w soboty przyjedzie do Kołobrzegu pociąg EIC “Fregata” z Katowic (tak jak pociąg EIC “Posejdon” zestawiony z najnowszych wagonów posiadanych przez Spółkę PKP Intercity) – Fregata przyjedzie do Kołobrzegu w soboty, wyjedzie z Kołobrzegu w niedzielę.

Poza pociągami wymienionymi powyżej pojawią się pociąg TLK “Pirat” z Bielska Białej i czeskiego Bohumina, TLK “Bursztyn” z Krakowa i pociąg IC “Swarożyc” do Wrocławia przez Trzebiatów, Gryfice, Szczecin Główny i Zieloną Górę). Dobrą wiadomością jest powrót na okres sezonu wakacyjnego wczesnorannego połączenia “Trygław” z Kołobrzegu (4:35) do Poznania Głównego (9:10), oraz uruchomienie szybkiego, regionalnego połączenia (w soboty i w niedzielę) “Riwiera” do Poznania Głównego. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 12 czerwca do 3 września 2022.

Szczegółowe informacje publikujemy poniżej:

Przyjazdy

Odjazdy

Info: Ziemowit Czerski

Komentarze