Znacie Darię ze Śląska? Wystąpi niedługo w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert Darii ze Śląska w piątek, 26 kwietnia o godz. 19.00.

Daria ze Śląska, która znalazła się w czołówce wielu ubiegłorocznych podsumowaniach muzycznych, rusza w drugą część rozpoczętej w 2023 Pierwszej Trasy. Artystka na żywo zaprezentuje utwory z pierwszej płyty “Daria ze Śląska tu była” oraz nowe numery, które pojawią się na planowanym na wiosnę minialbumie.

Ta utalentowana wokalistka, świeżo po triumfie na gali Fryderyków 2024, gdzie zdobyła dwie prestiżowe statuetki, w tym za Album Roku Indie Pop, z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia muzyczne. Nie przegapcie tej okazji, aby usłyszeć na żywo głos, który zachwycił Polskę!

Wydana na wiosnę 2023 roku, pierwsza płyta Darii to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Po premierze wydawnictwa Daria zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR. Za singiel “Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika, otrzymała też prestiżową Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego i jest nominowana do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2024. 2023 rok Daria ze Śląska zakończyła wyprzedanym koncertem w warszawskiej Stodole. W ten wyjątkowy wieczór na scenie towarzyszyli jej: Kortez, Jakub Skorupa, Młody, Jędrzej Wise i Solar.

Na wiosnę planowana jest premiera minialbumu Darii ze Śląska, która ukaże się nakładem wytwórni Jazzboy. Na albumie znajdą się m.in. już opublikowane utwory “Duch”, “To nie zabawa” i najnowszy nagrany wspólnie z Kortezem – “Pamięć do złych słów”.

  • 26.04.2024 (piątek), g. 19:00, sala widowiskowa
  • Bilety: 75 zł (normalny), 65 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca) do nabycia od 2 kwietnia w kasie RCK i na tobilet.pl

Komentarze