Znamy datę otwarcia targowiska – nowe dni i godziny funkcjonowania

Znamy ostateczny termin otwarcia targowiska przy ulicy Trzebiatowskiej. Wszystkie formalności już się zakończyły, a handlujący mogą przenosić się wyremontowany rynek.

Zieleń Miejska poinformowała, że dokładnie w piątek 1 września klienci będą mogli powrócić na targowisko przy ulicy Trzebiatowskiej. Handlujący zyskali nową, dużą zadaszoną wiatę w centrum targowiska na 90 miejsc handlowych ze stołów. To miejsce zyskało zupełnie nową nawierzchnię z kostki brukowej, a także ogrodzenie i oświetlenie. Na wejściu powstał też budynek socjalno-biurowy z toaletami. Teraz czas na przeprowadzkę mają ci handlarze, którzy zdecydowali się na zakup pawilonów, które muszą postawić samodzielnie według wytycznych Zieleni Miejskiej.

Nowością w funkcjonowaniu targowiska będą dni i godziny jego otwarcia. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 17. Ma to związek z sugestiami samych handlujących, którzy chętnie oferują swoje towary także w inne dni, niż dotychczasowe handlowe wtorki i piątki.

Ponowne otwarcie przy Trzebiatowskiej oznacza, że naturalnie zamknięte zostanie targowisko zastępcze. Ostatni dzień jego funkcjonowania przewidziano na 31 sierpnia.

Komentarze