Potwierdziły się nasze informacje dotyczące wizyt w Kołobrzegu zarówno prezydenta RP Andrzeja Dudy, jak i kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego.
Na wstępie zaznaczmy – obecność obu polityków nie oznacza, że spotkają się oni z mieszkańcami. Obaj będą gośćmi Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”. Prezydent RP pojawi się w hali Milenium w czwartek. Najpierw spotka się z delegatami „Solidarności”, a następnie w godzinach popołudniowych zaplanowano jego wystąpienie w obecności mediów. Jak usłyszeliśmy od organizatorów, mieszkańcy nie zostaną wpuszczeni na to spotkanie, a zjazd ma charakter zamknięty.
Z kolei Karol Nawrocki pojawi się w Milenium w piątek. W tym przypadku scenariusz wizyty będzie podobny i również jedynie media i delegaci „Solidarności” będą mieli szansę na spotkanie z kandydatem na prezydenta. Jego wystąpienie zaplanowano na godz. 10. Tego samego dnia odwiedzi on inne miasta w regionie, m.in. Koszalin.