Znana przyszłość muszli koncertowej – w planach kapitalny remont i nowy program wydarzeń

Znamy przyszłość kołobrzeskiej muszli koncertowej. Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na 9-letnią dzierżawę nieruchomości położonej przy ul. Rodziewiczówny.

W przetargu ogłoszonym przez miasto wpłynęły dwie oferty. Co istotne, nie tylko kwota rocznej dzierżawy była kryterium oceny przez urzędników, a liczyła się również koncepcja zaproponowanego remontu i zagospodarowania terenu wokół muszli oraz oferta kulturalna, jaka ma być realizowana w tym miejscu.

Nowy dzierżawca będzie miał 12 miesięcy, żeby przeprowadzić kompleksowy remont zakładający zewnętrzne i wewnętrzne pokrycie muszli, ale również posadzki. Dodatkowo na dzierżawionym terenie może stanąć obiekt tymczasowy, w którym prowadzona będzie działalność gastronomiczna. Obiekt ma natomiast zachować dotychczasowy charakter. Ramowy plan działań kulturalno-rozrywkowym ma być skierowany do różnych grup wiekowych. Ciekawym akcentem jest zaproponowany cykl wydarzeń “Scena Młodych Kołobrzeg”, w ramach której prezentować się mają młodzi lokalni artyści.

Czynsz dzierżawny wynosi ponad 72 tysiące złotych netto, a umowa będzie obowiązywać przez najbliższe 9 lat.

Komentarze