Znane nazwisko nowego starosty

Wiemy już, jak będzie wyglądała ostatecznie koalicja rządząca powiatem kołobrzeskim.

Chociaż już przed wyborami zapowiadano współpracę pomiędzy Platformą Obywatelską i Wspólnotą Samorządową skupioną wokół kołobrzeskiej lewicy, to praktycznie od 8 kwietnia toczyły się zakulisowe rozmowy dotyczące kształtu tej koalicji. Komitet Koalicji Obywatelskiej wywalczył co prawda osiem mandatów, a Wspólnoty Samorządowej cztery, co pozwala na objęcie rządów w powiecie, natomiast kwestią sporną było obsadzenie funkcji starosty. KO oczekiwała, że w związku ze zwycięstwem funkcję starosty obejmie Mirosław Tessikowski. Chęć przejęcia głównych sterów w powiecie miał także lider WS Jacek Kuś.

Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i ustaliły, że funkcja starosty będzie rotacyjna. Pierwsze dwa i pół roku w fotelu starosty spędzi Mirosław Tessikowski, a następnie funkcję obejmie Jacek Kuś. Przewodniczącym rady zostanie Artur Wasiewski.

Oficjalnie nowy zarząd powiatu zostanie wybrany podczas majowej sesji w głosowaniu tajnym. Obecnie w starostwie nadal rządzi Tomasz Tamborski, który z funkcją starosty rozstanie się po 14 latach.

 

Komentarze