Walentynki w Regionalnym Centrum Kultury – zobacz propozycje

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na dwie walentynkowe propozycje. Pierwsza to romantyczny film „Plan na miłość”. Seans zaplanowany jest na sobotę, 11 lutego o godz. 18.00.

Film opowiada o szukaniu prawdziwej miłości we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

Bilety w cenie 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca).

Druga propozycja to koncert Sebastiana Wojtczaka pt. „Liczy się tylko miłość”, który odbędzie się w same walentynki.

Wojtczak od najmłodszych lat ma do czynienia z muzyką. Uczył się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu. Pozostawił granie na instrumentach na rzecz śpiewania. Śpiewał na akademiach, przeglądach piosenki i brał udział w konkursach wokalnych, gdzie odnosił pierwsze sukcesy. Od lat posiada swój zespół, z którym koncertuje, wykonując niełatwy wokalnie repertuar. Wielokrotny uczestnik warsztatów muzycznych w Jaworkach, gdzie przewinęło się wielu artystów muzyki jazzowej, rockowej i popowej. Koncertował na prestiżowej scenie Muzycznej Owczarni. Doceniony przez popularnych artystów – Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i zespół Afromental. Ela Zapendowska powiedziała o nim, “że już dawno nie słyszała tak ciekawego męskiego głosu”. Uczestniczył w wielu programach talent show. Odnosił pewne sukcesy, przechodząc przez kolejne etapy programów – “Bitwa na głosy”, “Must Be the Music”, “Szansa na sukces”. Dwukrotny uczestnik “The Voice of Poland”, gdzie występował także w duecie. Muzyce poświęca cały wolny czas, pracując nad autorskim repertuarem. Obecnie zbiera materiał na pierwszy solowy album. Premierowe kompozycje to efekt muzycznych poszukiwań artysty. Jednym z kompozytorów, którzy użyczyli swojego talentu jest od lat ceniony Marcin Nierubiec (tworzył dla Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej, Krzysztofa Krawczyka, Dody i Michała Bajora). W czerwcu 2019 roku Sebastian zdobył nagrodę Grad Prix na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70. w Wyszkowie. Koncertował w całej Polsce, m.in. supportował Margaret.

Start o godz. 18.00. Bilety w cenie 40 zł (normalny / w dniu koncertu), 35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca) do kupienia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl.

Komentarze