Zobacz, gdzie i jak spędzić z twoją pociechą Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w MOSiR

 FESTIWAL DMUCHAŃCÓW

“Dmuchana Hala czyli Festiwal Dmuchańców” to będzie szalona zabawa dla najmłodszych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

1 czerwca w hali Milenium od godziny 9:00 do godziny 18:00 dzieci skorzystają z 9 sztuk dmuchanych zamków, zjeżdżalni, torów przeszkód. Będzie również strefa gastro, w której można będzie kupić popcorn, nachosy, soczek, wodę i inne smakołyki. Wstęp wolny!

 

Dzień Dziecka w Regionalnym Centrum Kultury 

SPEKTAKL

Z okazji Dnia Dziecka na scenie plenerowej RCK w niedzielę,  29 maja zobaczyć będzie można spektakl muzyczny “Pograjki” w wykonaniu Teatru Fuzja z Poznania.

To wyjątkowe połączenie teatru i muzyki. Beat-box, rockowe zaklinanie zimy, melancholijne akordeony i skoczne harmonijki. Po prostu Fuzyjna Bomba energii, dźwięków i melodii, które zawsze nuci się po spektaklach. Wszystko przepełnione humorem i pozytywną energią, bo POGRAJKI to zarówno przedstawienie, jak i koncert, w trakcie którego na scenie spotykają się bohaterowie z różnych spektakli Teatru Fuzja: szalona Ciocia Jadzia, kultowy Reksio, Misiek Porządnisiek, zakręcony Gołąb, rapujący Renifer i Kura oraz wielu innych. Wstęp wolny. Start godz. 12.00.

Tuż po spektaklu, o godz. 13.00 zorganizowane zostaną również warsztaty plastyczne w różnych technikach.

KINO

Dodatkowo, RCK przygotował dwie kinowe propozycje: „Elfinki” (1 czerwca godz. 16.00) i „Za duży na bajki” (1 czerwca godz. 18.00). Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl.

„Elfinki”

Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.

„Za duży na bajki”

W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia. 

 

Komentarze