Zostało ci jedzenie po świętach? Przynieś je do lodówki społecznej

Poświąteczna środa to moment, w którym wielu z nas zrobi przegląd zawartości tego, co jeszcze pozostało z przygotowanych dań czy zakupionych produktów.

Warto przy tym pamiętać, że jedzenie, którego my już nie chcemy, może być potrzebne innej głodnej osobie. Dlatego warto odwiedzić lodówkę społeczną przy ul. Jana Pawła II. Jest to miejsce w którym można pozostawić nadmiar żywności, czy też poczęstować się tym, co zostawiły inne osoby. Tego typu rozwiązanie funkcjonuje w Kołobrzegu od ponad pół roku, ale szczególnie w takim okresie jest niezwykle istotne.

Co prawda w święta lodówka zanotowała awarię zasilania, ale dziś od rana już ponownie działa. Cieszyć może to, że żywność już pozostawiona w święta rzeczywiście trafiła do potrzebujących. Obecnie nie ma jej jednak zbyt wiele, poza kilkoma porcjami sałatek, ryb i sporą ilością chleba. Zachęcamy więc, by nie marnować żywności, a podzielić się nią odwiedzając lodówkę przy ul. Jana Pawła II, w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.

Komentarze