ZUS: 18 lipca ruszy wypłata wyprawki szkolnej  

Od najbliższego poniedziałku, 18 lipca, ZUS zacznie wypłacać dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu “Dobry start”.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz drugi przyznaje świadczenie „300+” w ramach rządowego programu “Dobry start”. Szacuje się, że z tzw. wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Wnioski o świadczenie dobry start na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 roku.

Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać tylko elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

ZUS wysłał do klientów już pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które są na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane następne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o informacji na PUE ZUS trafi na adres mailowy wskazany we wniosku.

ZUS przyznał już kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki wypłaci 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przekazane na konto podane we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

W przypadku, gdy w sprawie będzie konieczne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, na profilu PUE ZUS będzie wezwanie do uzupełnienia wniosku. Klient dostanie też informację sms-em na numer telefonu, który wpisał we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o dobry start, który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do końca września 2022 roku.

Komentarze