Żywienie Persów, czyli jak wybrać odpowiednią karmę dla kota?

Persy to rasowe koty, które wymagają specjalistycznego podejścia, a tym samym specjalistycznego żywienia. Ich właściciele powinni więc przywiązywać dużą wagę do tego, jaką karmę wybierają dla swojego pupila. Oczywiście bardzo ważne jest ustalenie sposobu odżywiania zwierzęcia z weterynarzem, jednak podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla Persów.

Karma dedykowana Persom

Persy nie mogą jeść karmy, która jest przeznaczona ogólnie dla kotów. Powodem jest fakt, iż pobierają one pokarm spodnią częścią języka, stąd też mogą mieć ogromny problem z jedzeniem pożywienia o nieodpowiednim kształcie. Karmy dla Persów zawierają odpowiednio wyprofilowane kawałki, tak aby kot nie męczył się podczas jedzenia. Co więcej, karmy dla nich muszą zawierać składniki takie jak biotyna oraz kwasy tłuszczowe. Koty te mają gęste oraz długie futro, o które trzeba odpowiednio dbać. Z pielęgnacją kociego futra jest trochę tak, jak z ludzkimi włosami. Z jednej strony musimy je wyczesywać oraz myć odpowiednimi produktami, lecz z drugiej strony niezmiernie ważna jest dieta. Biotyna i kwasy tłuszczowe zawarte w karmach dla persów pomagają dbać o futro, zapewniając mu zdrowy oraz lśniący wygląd.

Karma sucha czy mokra?

Odwiecznym problemem właścicieli zwierząt domowych, takich jak psy czy koty jest rodzaj karmy, jaki należy im podawać. Powszechnie przyjęło się, że karma mokra jest lepsza od suchej, gdyż jest mniej przetworzona. Czasami jednak możemy usłyszeć głosy weterynarzy mówiące o tym, że lepiej podawać zwierzęciu karmę suchą dobrej jakości, niż złej jakości karmę mokrą. A jak jest w przypadku Persów? Ponownie warto mieć tutaj na uwadze, że są to koty wymagające szczególnego podejścia. Podstawą diety są karmy suche, które powinny zawierać jak najwięcej mięsa. Tego rodzaju karmy powinny być dopasowane do wieku zwierzęcia. Malutkie kotki rasy Perskiej nie mogą otrzymywać takiej samej karmy, jak dorosłe kocięta. Na szczęście w sklepie zoologicznym krakvet.pl możemy nabyć różnego rodzaju karmy. Idealnym dodatkiem są również karmy mokre. One także powinny zawierać jak najwięcej mięsa, a jak najmniej sztucznych wypełniaczy i konserwantów. Karma dla Persa nie może zawierać cukru, który jest dla zwierzęcia szkodliwy. Przed zakupem konkretnej karmy warto skonsultować się z weterynarzem i ustalić, jaki jej rodzaj będzie odpowiedni dla naszego kota. Pamiętajmy, że dobrej jakości karma to inwestycja nie tylko w jego piękny wygląd, ale przede wszystkim w zdrowie.

 

artykuł sponsorowany

Komentarze