Żywy kolor, lśniące włosy – jak to osiągnąć?

Wiele kobiet marzy o gęstych, lśniących włosach, z głębokim, żywym kolorem. Sięgają w tym celu po farby dostępne w drogeriach lub wydają krocie na usługi fryzjerskie. Podobny efekt można jednak osiągnąć w domu, bez szkodliwej chemii i wydawania fortuny.

Pudełko-niespodzianka

Jeśli chodzi o tradycyjne farby dostępne w drogeriach, producenci obiecują powalające kolory i odżywienie włosów. Prawda jednak bywa zupełnie inna. Po farbowaniu włosy wyglądają na zdrowe, po zastosowaniu załączonej odżywki. Szybko jednak możemy przekonać się, jak bardzo tego typu zabieg im zaszkodził. Po kilku myciach stają się szorstkie, puszą się, plączą, matowieją. Choć uzyskujemy pożądany kolor, a wszystkie składniki zawarte w farbie są dopuszczone do użytku, stosowanie takich preparatów nie jest najlepsze ani dla naszej skóry głowy, ani dla włosów.

To świetnie obrazuje przykład farb, których zadaniem jest rozjaśnianie włosów czyli np. blondy. Nigdy nie wiemy, o jakiej mocy rozjaśniacz producent zawarł w opakowaniu. Ten powinien być dostosowany do kondycji włosów i dobrany do ich naturalnego koloru. Dzięki temu nawet je rozjaśniając, szkodzimy im w jak najmniejszym stopniu. Dlatego właśnie warto sięgać po usługi specjalistów. To jednak bardzo kosztowne. Farbowanie włosów przez fryzjera to koszt sięgający nawet kilkuset złotych. Nie każdy może sobie na to pozwolić.

Magia orientu, naturalne preparaty

Moda na naturalność już na dobre zagościła w naszych kosmetyczkach, ale także w świecie kolorów włosów. Dziś stawia się na odcienie, które nie są krzykliwe i, które z pewnością podkreślają naszą urodę, zamiast ją tłamsić. Od wieków tę praktykę stosują kobiety Orientu. Farbują włosy henną, używają szamponów z wyciągu z ziół, kwiatów i innych roślin, wzmacniając swoje włosy i sprawiając, że bije od nich przepiękny blask. Zauważ, że kobiety Dalekiego Wschodu mogą pochwalić się płaszczem ciemnych, silnych i błyszczących włosów. Ich kolory są żywne, ale jednocześnie niezwykle naturalne. Warto więc sięgnąć po to, czego same używają.

Zamiast kupować więc szkodliwe farby, dostępne w drogeriach, postawmy na koloryzację przy użyciu henny. To ziołowy preparat, który odżywia i wzmacnia strukturę włosa, zapewniając mu intensywny ale także naturalny odcień. Przy regularnym stosowaniu zauważymy, że nasze włosy stały się wyraźnie mocniejsze i zdrowsze. Wbrew pozorom henna dostępna jest w wielu odcieniach – nie tylko w czerni i brązie. Dziś zagraniczni producenci proponują jasne odcienie brązu, czerwienie, rudości, a nawet blondy!

Pielęgnacja na wyciągnięcie ręki

Dziś kosmetyki orientalne nie są trudne do zdobycia. Możemy znaleźć je np. w zaufanych drogeriach internetowych. Zwróćmy uwagę na to, aby były one sprowadzane bezpośrednio z krajów Orientu. Możemy sugerować się obietnicami firm oraz zawartością asortymentu. Drogerie, którym warto zaufać będą dysponowały szerokim wachlarzem produktów, pochodzących od m.in. indyjskich producentów.

 

Komentarze