Kołobrzeg ma budżet na 2024 rok

Budżet miasta na 2024 rok został przyjęty. Podczas środowej sesji zdecydowała o tym większość Rady Miasta. Nie obyło się jednak bez burzliwej dyskusji.

Podczas obrad kolejny raz zostały zaprezentowane założenia budżetowe. Przypomnijmy, że wydatki w projekcie zostały zaplanowane na 516 mln zł, a dochody założono na poziomie 438 milionów. Jak kształtować mają się plany finansowe na kolejny rok pisaliśmy TUTAJ.

W swoim wystąpieniu prezydent Anna Mieczkowska podkreślała, że jest to budżet prorozwojowy, w którym miasto stawia na szereg inwestycji. Inaczej widziała to opozycja. – Ten budżet jest nierealistyczny i niestety, szereg z tych inwestycji nie zostanie wykonanych w roku 2024 – wskazał przewodniczący klubu PiS Maciej Bejnarowicz, którego klub nie poparł projektu uchwały budżetowej. Już przed sesją mogliśmy usłyszeć natomiast zapewnienie Jacka Woźniaka, że jego klub (pod nową nazwą “Klub Koalicji Samorządowej”) zagłosuje za budżetem.

Ostatecznie za projektem uchwały zagłosowało 16 radnych (Kluby “Kołobrzescy Razem”, “Nowy Kołobrzeg” i “Koalicja Samorządowa” oraz radni niezrzeszeni: Izabela Zielińska i Artur Dąbkowski) natomiast klub PiS wstrzymał się od głosu.

Całe obrady można zobaczyć na filmie poniżej.

 

 

Komentarze