8 Listopad 2020 18:00

Kołobrzesko i kameralnie

Regionalne Centrum Kultury zaprasza w niedzielę 8 listopada na trzeci już z cyklu Kołobrzeskich Koncertów Kameralnych, w którym zaprezentują się połączone siły artystyczne Szczecina, Berlina i Gorzowa. Koncert zatytułowany „Beethoven i klasycy wiedeńscy” ma na celu przede wszystkim uhonorowanie jubileuszu 250-lecia urodzin Ludwiga van Beethovena.

W programie dzieła trzech gigantów muzyki klasycyzmu, tych którzy z jubilatem określani są mianem „klasyków wiedeńskich”: Divertimento F-Dur, KV 138 Wolfganga Amadeusa Mozarta, Divertimento E-dur HOB II 39 Josepha Haydna, Symfonie – wybrane części w aranżacji na orkiestrę smyczkową Ludwiga van Beethovena. Utwory Beethovena, Haydna i Mozarta sąsiadują ze sobą w historii literatury muzycznej. VII Symfonia – późny, jeden z ostatnich utworów Beethovena, wydaje się w tym kontekście symbolicznym drogowskazem, wskazującym muzyce nowy kierunek. W składzie Baltic Neopolis Virtuosi wystąpią: Tomasz Tomaszewski – skrzypce, Emanuel Salvador – skrzypce, Sebastian Sokół – altówka, Emilia Goch Salvador – altówka, Robert Dacko – wiolonczela, Piotr Więcław – wiolonczela.

Start o godz. 18.00 w sali widowiskowej. Bilety na koncert w cenie 35 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe/z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca) do nabycia w kasie Regionalnego Centrum Kultury, tel.: 94 35 249 49 w. 49, i na stronie www.kupbilecik.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *